Wszystkie newsy Nowe samochody dla bielskich służb
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 14.01.2014 Komentarzy: 0  
9 stycznia br. w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych samochodów bojowych dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2.

Samochód Iveco Daily zakupiony ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach będzie pełnił służbę na posterunku w Czechowicach-Dziedzicach. Na wyposażeniu tego wozu, oprócz standardowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego znalazł się sprzęt ratownictwa technicznego: zestaw hydrauliczny z kompletem narzędzi hydraulicznych i poduszkami wysokociśnieniowymi oraz sprzęt ratownictwa medycznego (respirator i defibrylator).

JRG 2 otrzymała również samochód specjalny ratownictwa technicznego (Iveco Daily) pozyskany ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wóz będzie pełnił służbę w Bielsku-Białej. W przypadku tego samochodu na wyposażeniu oprócz sprzętu ratownictwa gaśniczego i medycznego znalazł się nowoczesny sprzęt techniczny. Gmina Bielsko-Biała przekazała na zakup wozu 150 tys. zł.
Nowe samochody trafiły także do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zakup 4 radiowozów był możliwy m.in. dzięki przekazaniu przez Gminę Bielsko-Biała na ten cel 63 tys. zł. Część zakupu została sfinansowana ze środków gmin powiatu bielskiego. Dwa samochody są przeznaczone do zadań na terenie Bielska-Białej, w tym jeden w Sekcji Ruchu Drogowego. Pozostałe dwa samochody będą w komisariatach w Kobiernicach i Wilkowicach.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu