Wszystkie newsy 36. Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 09.07.2013 Komentarzy: 0  
W dniach 11-13 lipca 2013 r. w Bielsku-Białej, Szczyrku, Węgierskiej Górce, Suchej Beskidzkiej i Żywcu spotkają się uczestnicy 36. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, będącego VIII Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów zabytkowych oraz rajdem FIVA typu A.

Swój udział zgłosiło już ponad 70 załóg z kraju i z zagranicy: Czech, Słowacji, Austrii, Rosji i Białorusi.

Trasa rajdu liczy ponad 250 km i będzie przebiegała przez malownicze tereny województwa śląskiego. Bazą rajdu jest hotel Meta w Szczyrku. Zawodnicy przez trzy dni będą się zmagali z zadaniami, testami, próbami sportowymi przygotowanymi przez organizatora. Punktem kulminacyjnym będzie konkurs elegancji, który odbędzie się w Bielsku Białej na placu Ratuszowym w sobotę, początek o godz. 14.00.

Rajd Beskidzki, już po raz kolejny otrzymał licencję Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (FIVA), i został wpisany do międzynarodowego kalendarza Rajdów Pojazdów Zabytkowych w kategorii A, co znacznie zwiększa udział załóg zagranicznych. Patronat nad imprezą, jak co roku, objął Prezydent Miasta Bielska Białej Jacek Krywult.
Organizatorem rajdu jest Automobilklub Beskidzki przy współudziale Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i Gminy Węgierska Górka oraz sponsorów.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu