Wszystkie newsy Piknik rodzinny z Nadzieją
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 25.05.2012 Komentarzy: 0  
Na terenach obok bielskiej hali 'Pod Dębowcem' odbędzie się jutro (sobota, 26 maja) 'Piknik rodzinny z Nadzieją'. W programie przewidziano m.in. pokaz sztucznych ogni, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz koncerty, w tym występ Roberta Janowskiego z artystami programu 'Jaka to melodia?'.

Piknik odbędzie się w dużym namiocie koncertowym, bez względu na pogodę. W programie imprezy zaplanowano m.in. gry i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne, występy teatrzyków oraz zespołów tanecznych i wokalnych działających w szkołach i przy bielskich domach kultury. Będą też pokazy ratownictwa medycznego, stoiska gastronomiczne, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, malowanie twarzy oraz warsztaty cyrkowe i naukowe.

Wieczorem odbędzie się pokaz Teatru Tancerzy Ognia oraz koncert Grupy Furmana i Roberta Janowskiego z artystami programu 'Jaka to melodia?'. Podczas pikniku prowadzona będzie zbiórka publiczna m.in. w formie sprzedaży cegiełek, które wezmą udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród, w tym wejściówek do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, Zagrody Żubrów w Pszczynie i Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Do wygrania będą też zaproszenia do teatru i kina, na kolację w restauracji oraz liczne nagrody rzeczowe.

Wszystkie środki finansowe, które zostaną pozyskane w ramach zbiórki publicznej zostaną przekazane na rozbudowę Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży 'Nadzieja'. Program realizowany w ośrodku skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat uzależnionych od środków psychoaktywnych, m.in. od narkotyków, dopalaczy, alkoholu. Leczenie odbywa się w systemie stacjonarnym i trwa jeden rok.

Ośrodek dysponuje obecnie 32 miejscami, ale zapotrzebowanie na ten rodzaj pomocy jest znacznie wyższe, o czym świadczy duża liczba oczekujących na przyjęcie.
Rozbudowa Ośrodka spowoduje:
1) zwiększenie liczby miejsc w ośrodku do 40,
2) dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych,
3) rozszerzenie programu terapii,
4) uruchomienie poradni dla dzieci i młodzieży uzależnionej,
5) dostosowanie w pełni obiektu do obowiązujących w Polsce przepisów prawnych, m.in. przeciwpożarowych, dotyczących zbiorowego żywienia i zakładów opieki zdrowotnej.

Podczas pikniku będzie można uzyskać bezpłatne informacje z zakresu leczenia uzależnień i skorzystać z porad specjalistów terapii leczenia uzależnień oraz psychologów. Organizatorem 'Pikniku rodzinnego z Nadzieją' jest Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień 'Nadzieja'. Imprezę sfinansowano ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz dzięki wsparciu sponsorów. Wstęp wolny.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu