Wszystkie newsy II Beskidzki Festiwal Dobrej Energii
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 15.05.2012 Komentarzy: 0  
Już 19 - 20 maja odbędzie się Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Gmina Bielsko-Biała po raz drugi organizuje edukacyjne wydarzenie dla mieszkańców, które w poprzedniej edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Bielsko-Biała jako jedno z 12 miast Unii Europejskiej zostało w 2010 roku zaproszone do udziału w prestiżowym projekcie ENGAGE, gdyż jest sygnatariuszem europejskiego 'Porozumienia Burmistrzów'. Wówczas jako jedyne miasto w Polsce opracowało i podjęło się realizacji szeregu inwestycyjnych i edukacyjnych działań pod szyldem 'Plan działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Bielska-Białej'. Celem tych działań jest ochrona klimatu poprzez zmniejszenie zużycia energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych, a hasłem kampanii: 'Bielsko-Biała chroni klimat!' Jednak największe znaczenie dla efektów działań na rzecz efektywności energetycznej ma aktywne zaangażowanie społeczności lokalnej.

Festiwal rozpocznie specjalna wystawa promująca nowe wcielenie przedmiotów z recyklingu i up-cyklingu. Organizatorzy chcą pokazać, że drugie życie rzeczy może być funkcjonalne, estetyczne i nowoczesne. Wystawa składać się będzie z produktów wdrożonych na polski rynek wraz z opisem procesu wykorzystania materiałów wtórnych. Bielszczanie będą mieli okazję zobaczyć 'jadalne naczynia' wykonane z otrębów, 'ekofizyczny puf' powstały z reklamówek, stolik z bębna od pralki, spinki do mankietów z układów scalonych i wiele innych przedmiotów wykonanych przez polskich projektantów.

W trakcie festiwalu nie zabraknie energetycznych koncertów bielskich zespołów i wokalistów, wśród których znajdą się artyści występujący w popularnych programach takich jak 'Must Be The Music' czy 'X-Factor'.

Wyjątkową atrakcją będzie tor jazdy próbnej na rowerach elektrycznych oraz innowacyjny Park Edukacyjny INTERAKCJE, w którym dzieci nauczą się praw rządzących przyrodą. Nie zabraknie także mnóstwa warsztatów dla całych rodzin, w których zapoznają się z ideą oszczędzania energii. Dzieci przekonają się, że do dobrej zabawy często wystarczą na pozór niepotrzebne przedmioty :-)
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu