Wszystkie newsy Festiwal filmów dla dzieci
 wysłany przez: MiR, zaakceptowany przez admin dn. 30.05.2011 Komentarzy: 0  
Zapraszamy serdecznie do udziału w plenerowych projekcjach Festiwalu Filmów dla Dzieci 'Bielsko-Biała. Bajkowe Miasto'. Na Rynku w Bielsku-Białej ustawiony będzie telebim oraz ławki. Będzie to święto radości i wspólnej zabawy różnych pokoleń.

7 czerwca 2011
Uroczysta inauguracja, o godzinie 9.00. Barwny korowód przygotowany przez Szkołę nr 2 im. M.Reja przejdzie z placu Lutra na Rynek. Wszystkie dzieci ubrane w bajkowe stroje zasiądą na widowni i obejrzą program złożony z kultowych kreskówek Studia Filmów Rysunkowych oraz z innych polskich wytwórni: Studia Filmów Animowanych w Poznaniu oraz z łódzkiego Semafora. Filmy przeplatane będą muzyczno-tanecznymi układami przygotowanymi przez szkołę nr 2 oraz happeningiem teatralnym w wykonaniu aktorów teatru Banialuka.
W bloku popołudniowym okazja do wspólnej zabawy w towarzystwie filmów, aktorów i korowodu bajkowych postaci tym razem w wykonaniu młodzieży z Centrum Wychowania Estetycznego.

8 czerwca 2011
Blok przedpołudniowy w godzinach 9.00 - 13.00. Zobaczymy: 'Wielką Podróż Bolka i Lolka', serię 'Pampalini łowca zwierząt', 'Między nami Bocianami', a z Poznania i Łodzi - 'O królewnie zaklętej w żabę', 'Mokrą bajeczkę' oraz 'Krawca Niteczkę'.
W bloku popołudniowym będzie natomiast okazja dla wszystkich, by zobaczyć 'Piotrusia i Wilka', a także bielskie hity: 'Bolek i Lolek' w odcinkach i pełnometrażowy 'Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie' oraz 'Między nami bocianami'. Poznańską serię baśni polskich reprezentować będzie 'Lodowa góra' oraz bajka pt. 'Dwanaście miesięcy'.

9 czerwca 2011
W bloku przedpołudniowym można będzie ponownie zobaczyć program w wykonaniu Szkoły nr 2 a także aktorów - barwną mozaikę filmów, tańca, muzyki i dobrej zabawy. Odbędzie się także wówczas rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i filmowego rozpisanego przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.
Blok popołudniowy, kończący Festiwal na Rynku to ostatnia okazja, by zobaczyć najlepsze bielskie, poznańskie i łódzkie produkcje na Rynku.
Podobny program odbędzie się w kilku innych dzielnicach Bielska-Białej - w parku Rosta (18 czerwca), w Domu Kultury w Wapienicy, w Centrum Kultury Best na Złotych Łanach oraz Szkole Podstawowej nr 37 na Osiedlu Karpackim.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu