Wszystkie newsy Potrzebna krew
 wysłany przez: MiR, zaakceptowany przez admin dn. 19.05.2011 Komentarzy: 0  
0 Rh- to rzadka grupa krwi, a stacje krwiodawstwa w województwie śląskim nie mają obecnie jej zapasów. Pilnie potrzebują krwi pacjenci leczący się między innymi w Beskidzkim Centrum Onkologii.
Jeśli chcesz uratować komuś życie, a Twoja grupa krwi to 0 Rh- to zapraszamy Cię do bielskiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Listopadowej 33. Rejestracja dawców prowadzona jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00 do 13.00, a w piątek od 7.00 do 12.00.
Oddanie krwi ani Cię nie boli, ani Cię nie kosztuje. Wpierw należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, następnie lekarze oceniają Twój stan zdrowia. Jeśli weryfikacja Twojego stanu zdrowia wypadnie pomyślnie to możesz oddać krew. Jednorazowo pobiera się maksymalnie 450 ml krwi. Po zakończonym pobieraniu krwi otrzymujesz pisemne usprawiedliwienie, które możesz przedłożyć pracodawcy, a które zwalnia Cię w dniu oddawania krwi z obowiązku świadczenia pracy. Zostań honorowym krwiodawcą, zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu