Wszystkie newsy Noc Muzeów 2011 w Muzeum w Bielsku-Białej
 wysłany przez: Muzeum w B-B, zaakceptowany przez admin dn. 13.05.2011 Komentarzy: 0  
Tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum w Bielsku-Białej towarzyszy hasło 'W kręgu odkryć i archeologii'. Również i tym razem przygotowaliśmy dla naszych nocnych gości liczne atrakcje towarzyszące zwiedzaniu. Podczas nocy będzie można przekonać się jak wygląda wnętrze egipskiego grobowca, wziąć udział w warsztatach archeologicznych oraz dwóch grach muzealnych: 'Poszukiwacze zaginionego Graala' oraz 'Tajemnice archeologii'.
Uczestnicy gier będą mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania: Czy Graal naprawdę istnieje i co to takiego? Czy to możliwe, że ukryty został właśnie w bielskim zamku? Najodważniejsi będą mogli stanąć oko w oko z egipską mumią, strzegącą ukrytego w Muzeum skarbu faraonów!
A dla naszych najmłodszych gości, z okazji wystawy dziecięcych prac inspirowanych twórczością słowackiego malarza Petra Michala Bohúňa, czytane będą bajki naszych południowych sąsiadów.
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Śmiałków czekają niezwykłe przygody – skarbu strzegą tajemne szyfry, nierozwiązane dotychczas zagadki i tajemnicze postacie. Na poszukiwania do zamku podobno wybiera się nawet sam Indiana Jones! Przyjdź do Muzeum i zostań odkrywcą!!! Wstęp 2 zł.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu