Wszystkie newsy 10 Jubileuszowe Biennale Rysunku i Malarstwa
 wysłany przez: bielskiplastyk, zaakceptowany przez admin dn. 14.04.2011 Komentarzy: 0  
10 Jubileuszowe Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych organizowane jest przez Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.
Bielskie biennale jest konkursem i zarazem przeglądem umiejętności warsztatowych, inwencji i aspiracji uczniów szkół plastycznych, na który nadsyłane są prace z prawie wszystkich państwowych i prywatnych szkół plastycznych w Polsce. W tym roku uczniowie z 34 szkół publicznych i niepublicznych nadesłali 609 prac malarskich i rysunkowych.
Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Baja z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 60 obrazów i 40 rysunków. Laureatką Grand Prix - nagrody przyznawanej za 'wybitną pracę artystyczną' - została Sabina Pietrusa z maturalnej IV klasy o profilu reklama wizualna Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.
Prace nagrodzonych i wyróżnionych uczniów można ogladać na wystawie pokonkursowej w Galerii Bielskiej BWA od 10 kwietnia do 3 maja 2011 (sala górna); wernisaż: 15 kwietnia, godz. 11.00.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu