Wszystkie newsy Do autobusu tylko przodem...
 wysłany przez: am, zaakceptowany przez admin dn. 29.06.2009 Komentarzy: 1  

MZK w Bielsku-Białej informuje, że od 29 czerwca 2009 r. wprowadza zasadę wsiadania Pasażerów do autobusów wyłącznie pierwszymi drzwiami, usytuowanymi obok kabiny kierowcy, oznaczonymi napisem WEJŚCIE. Z tego obowiązku są zwolnieni jedynie Pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej, jak np. osoby niepełnosprawne i starsze, matki z dziećmi w wózkach oraz Pasażerowie podróżujący z ponadnormatywnym bagażem, którzy podczas wsiadania mogą korzystać z dowolnych drzwi. Przed wsiadaniem do autobusu należy przygotować ważny bilet lub inny dokument uprawniający do przejazdu w celu okazania go kierowcy. Pasażer nie posiadający ważnego biletu będzie zobowiązany do jego zakupienia u kierowcy podczas wsiadania do autobusu oraz do niezwłocznego skasowania w kasowniku zamontowanym obok kabiny. Pasażerowie, którzy wsiądą do autobusu korzystając z innych niż pierwsze drzwi, będą proszeni o podejście do kabiny kierowcy celem okazania dokumentów uprawniających do przejazdu. Osoby, które nie wyrażą zgody na ich okazanie lub odmówią zakupu biletu zostaną wyproszone z pojazdu.
Wysiadanie z autobusu będzie odbywać się wyłącznie drzwiami środkowymi lub tylnymi z napisem WYJŚCIE, po uprzednim zasygnalizowaniu kierowcy takiego zamiaru przyciskiem STOP.
Więcej informacji na stronie MZK. Źródło: MZK
Łącznie komentarzy ( 1 )  pasażer
13.07.2009 
To mógł wymyślić tylko jakiś idiota, owszem w Gliwicach mogło się to przyjąć ale już w Katowicach ten pomysł nie przeszedł. Rozmawiałem z wieloma osobami i żadna z nich nie słyszała o jakiejś rzekomej ankiecie przeprowadzanej przez MZK ... no chyba że była przeprowadzana wśród pracowników MZK. Gapowiczów od tego nie ubędzie, a wprowadza niepotrzebny chaos wśród pasażerów.


© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu