Wszystkie newsy Okno Życia
 wysłany przez: am, zaakceptowany przez admin dn. 22.04.2009 Komentarzy: 0  
W Bielsku-Białej z inicjatywy Caritasu otwarto "Okno Życia".
Za Wikipedią:
"Okno Życia - specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może zostawić anonimowo nowonarodzone dziecko, nie narażając jego i siebie na niebezpieczeństwo. Okno matka może otworzyć z zewnątrz. W środku jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Zamontowane jest tam ogrzewanie oraz wentylacja. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która dyskretnie i bezpiecznie wzywa znajdujące się w pobliżu siostry zakonne. Pozostawiony noworodek znajduje się w inkubatorze do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dziecko przechodzi badania w szpitalu, a następnie kierowane jest do pogotowia rodzinnego. Równolegle rozpoczynana jest procedura adopcyjna."
Matka ma kilka tygodni na zmianę swojej decyzji, bo oddając dziecko, mogła być w szoku. Po tym czasie uruchamiana jest uproszczona (w przypadku nieznanych obojga rodziców) procedura adopcyjna.
Warto w tym miejscu nadmienić, że skorzystanie z "Okna życia" to ostateczność, mająca na celu zapobiegnięcie porzuceń dzieci.
"Okno Życia" powstało w Domu Matki i Dziecka, działającym przy Diecezjalnym Ośrodku Wspierania Rodziny przy ulicy Ks. Brzóski
3a (Lipnik), tel. 033 810 12 55, e-mail: biuro@dowr.com.pl, www.dowr.com.pl.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu