Wszystkie newsy III Festiwal Ulicy Wzgórze
 wysłany przez: am, zaakceptowany przez admin dn. 03.10.2007 Komentarzy: 0  
W niedzielę 7 października 2007 r. w Bielsku-Białej odbędzie się III edycja Festiwalu Ulicy Wzgórze. Impreza ma charakter otwarty i niekomercyjny. Zasadniczą jej częścią jest jarmark staroci i rzeczy używanych (rodzaj pchlego targu), w którym wziąć udział może każdy mieszkaniec naszego miasta (bez opłat i pozwoleń). Jarmarkowi towarzyszyć będą koncerty muzyczne, wystawy plastyczne i pokazy artystyczne, które odbywać się będą zarówno na wolnym powietrzu, jak i w wnętrzach okolicznych kawiarni i pubów.
Tym razem będzie to także miejsce targów organizacji pozarządowych, na których każde stowarzyszenie będzie mogło zaprezentować swoje dokonania, pochwalić się swoim dorobkiem i promować swoje organizacje.
Istotną częścią Festiwalu będzie także publiczna debata z udziałem bielskich europarlamentarzystów, ekspertów, przedstawicieli miejskiego samorządu i trzeciego sektora. Jej głównym tematem będzie: Rola organizacji pozarządowych w kreowaniu społeczeństwa obywatelskiego i życia publicznego. Pozwoli ona na dyskusję o zadaniach, potrzebach i znaczeniu organizacji pozarządowych w życiu społecznym naszego miasta oraz o sposobach pobudzania aktywności mieszkańców. Chcesz zrozumieć czym jest samoorganizujące się społeczeństwo, jak włączyć się w życie miasta, na co możesz liczyć ze strony stowarzyszeń i fundacji i dlaczego są one potrzebne, przyjdź i weź udział w debacie! Debacie będą także towarzyszyć spotkania mieszkańców z bielskimi parlamentarzystami (przy stolikach przed sceną na Rynku). Festiwal bierze udział w ogólnopolskiej akcji 'Masz głos, masz wybór'. Zobacz program festiwalu.
Kontakt z organizatorami: s.m.o.g@wp.pl, tel. 501561370, 033 8220791 oraz uwagakultura@gmail.com, tel. 033 8117197.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu