Wszystkie newsy Drzewko za surowce
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 27.09.2014 Komentarzy: 0  
W dniach 27 - 28 września w Centrum Handlowym Sarni Stok odbędzie się ekologiczna akcja 'Drzewko za surowce'.

'Drzewko za surowce' organizowane jest dwa razy w roku (w sezonie wiosennym i jesiennym) przez Fundację Ekologiczną „Arka” i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Na terenie parkingu centrum handlowego organizowana jest zbiórka surowców wtórnych, takich jak makulatura, puszki aluminiowe, butelki PET i szklane. Każdy, kto przyniesie określoną ilość wymienionych surowców (10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek PET, szklanych butelek oraz jeden mały sprzęt AGD lub RTV) otrzyma sadzonkę drzewka lub kwiatka ogrodowego. Do rozdania będzie 5 tys. sadzonek drzew i 2 tys. sadzonek bratków.

Dodatkową atrakcją jesiennej edycji akcji będą ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, które odbędą się wewnątrz centrum handlowego. Podczas dwóch dni, dzieci będą wykonywać ozdoby i zabawki z surowców wtórnych. Młodsze dzieci będą mogły oddać się kolorowankom z ekologicznym przesłaniem lub wziąć udział w wielkoformatowej eko-grze planszowej.

Zbiórka surowców wtórnych odbędzie się na parkingu CH Sarni Stok w dniach 27 września w godzinach 9.00 - 17.00 oraz w niedzielę 28 września w godzinach 10.00 - 17.00. Warsztaty ekologiczne dla dzieci odbędą się wewnątrz centrum w godzinach 11.00 - 17.00.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu