Wszystkie newsy III Marsz Nordic Walking 'Chodzę Bo Lubię'
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 26.08.2014 Komentarzy: 0  
Fundacja 'Na Przełaj' oraz Gmina Bielsko-Biała zapraszają na III Marsz Nordic Walking 'Chodzę Bo Lubię'. Marsz odbędzie się 31 sierpnia br.
Start i meta Marszu Nordic Walking zlokalizowane będą na terenie Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego 'Dębowiec' przy ulicy Karbowej 55.

Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:

TRASA 1 - zawodnicza
Start z dolnej stacji kolejki linowej na Dębowiec (ul. Karbowa 55), marsz ścieżką na Dębowiec, następnie podejście do górnej stacji kolejki na Szyndzielnię, pętla i powrót tą samą trasą. Długość ok. 13 km, trasa wymagająca, na której zostanie rozegrana rywalizacja sportowa o Puchar Prezydenta Miasta - na trasie zostanie dokonany pomiar czasu.

TRASA 2 - rekreacyjna
Start z dolnej stacji kolejki linowej na Dębowiec (ul. Karbowa 55), marsz ścieżką na Dębowiec, następnie 'traktem konnym' do punktu kontrolnego (w kierunku Wapienicy), pętla i powrót tą samą trasą. Długość ok. 8 km, trasa średnio trudna, marsz na tej trasie ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

TRASA 3 - rekreacyjna
Start z dolnej stacji kolejki linowej na Dębowiec (ul. Karbowa 55), podejście do schroniska na Dębowcu, następnie zielonym szlakiem w kierunku dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię i dalej do punktu Olszówka – Źródło Sahara tuż obok stacji kolejki, powrót ścieżką w stronę Olszówki Górnej do punktu startu. Długość ok. 5 km, trasa łatwa, odpowiednia dla początkujących, marsz ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.


PROGRAM IMPREZY:
8.00 – 10.50 – rejestracja uczestników, nauka podstaw techniki marszu nordic walking, omówienie zdrowotnych walorów nordic walking, rozgrzewka z instruktorem
10.50 – otwarcie imprezy, powitanie uczestników i zaproszonych gości,
11.00 – wymarsz na TRASĘ NR 3
11.10 – wymarsz na TRASĘ NR 2
11.20 – wymarsz na TRASĘ NR 1
12.00 – 13.00 – przybywanie na metę uczestników marszu
13.30 – 14.30 – wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach, impreza plenerowa, atrakcje towarzyszące
15.00 – zakończenie imprezy.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal okolicznościowy. Przyznane zostaną nagrody w kategoriach wiekowych (na trasie nr 1): puchary lub statuetki oraz nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych zawodników, a także Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej za zajęcie I miejsca w kat. 'open' Kobiet i Mężczyzn. Przyznane zostaną również nagrody dla: najstarszego i najmłodszego uczestnika Marszu Nordic Walking idącego samodzielnie z kijami wśród kobiet i mężczyzn, najliczniejszej reprezentacji szkoły oraz najliczniejszej grupy zorganizowanej.

Wpisowe na trasę nr 1 (zawodniczą) wynosi 20 zł, na trasy nr 2 i 3 (rekreacyjne) 10 zł. Dzieci i młodzież szkolna do 16 lat – bezpłatnie.

Wszelkie informacje dotyczące III Marszu Nordic Walking można uzyskać na stronie internetowej
www.fundacjanaprzelaj.pl
oraz pod numerem telefonu: 608 376 327.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu