Wszystkie newsy Dni Bielska-Białej 2014
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 27.05.2014 Komentarzy: 1  
30 maja o godz. 20.00 uroczyste wystąpienie prezydenta Jacka Krywulta rozpocznie Dni Bielska-Białej 2014. Wcześniej, bo już od godz. 19.30 dla publiczności zgromadzonej na placu Ratuszowym zagra Miejska Orkiestra Dęta. Po wystąpieniu prezydenta odbędzie się koncert legendarnego José Feliciano. Nazywany przez krytyków czarodziejem gitary, wszedł na scenę na początku lat 60. i nie schodzi z niej po dziś dzień. Ma na koncie 45 złotych i platynowych płyt, 8 nagród Grammy i mnóstwo innych znakomitych wyróżnień przemysłu muzycznego. Jest pierwszym artystą latynoamerykańskim, który zyskał wielką sławę na anglojęzycznym rynku rozrywkowym i tym samym przetarł szlaki innym twórcom. W sposób niedościgniony łączy różne style muzyczne, tworząc takie perełki jak - Che sarn, Feliz Navidad czy Malagueña. Po koncercie, około godz. 22.00 zaplanowano tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

31 maja o godz. 20.00 zapraszamy do parku Słowackiego gdzie wystąpią Kayah i Transoriental Orchestra. Publiczność będzie mogła usłyszeć melodie z różnych stron świata – żydowskie, romskie, orientalne. Będzie to połączenie etnicznych dźwięków z elektronicznymi i akustycznymi brzmieniami. Tego samego dnia odbędzie się także parada orkiestr w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Parada rozpocznie się o godz. 16.00 na Rynku Starego Miasta i przejdzie ulicami: 3 Maja, Piastowską i Słowackiego do Bielskiego Centrum Kultury gdzie o godz. 17.00 odbędzie się koncert.

1 czerwca o godz. 18.00 na terenach obok Hali Widowiskowo-Sportowej wystąpi Ewa Farna. Popularna, młoda polska wokalistka z Zaolzia. Swoją debiutancką płytę (wydaną w Czechach) nagrała w wieku zaledwie 13 lat. Ma na swoim koncie złote i platynowe płyty. Jest jurorką w programu X Factor w telewizji TVN.

W tym roku Dniom Bielska-Białej towarzyszy jubileusz 25-lecia Bielskiego Centrum Kultury. Z tej okazji 28 maja o godz. 17.00 w BCK odbędzie się koncert galowy. Natomiast 29 maja br. o godz. 19.00 w kościele w Aleksandrowicach wystąpi wraz ze swoim zespołem znakomity gitarzysta jazzowy Pat Metheny.
Łącznie komentarzy ( 1 )  witos47
27.05.2014 
W porównaniu do Pszczyny, Wisły, Ustronia itp. to Bielsko wypada strasznie marnie. Gdzie plebejusze mają się zabawić? Gienia Pigwa skomentowałaby to jednoznacznie: BIEDA Z NĘDZĄ PRZEZ BIELSKO PĘDZĄ.


© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu