Wszystkie newsy 17 maja Noc Muzeów
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 15.05.2014 Komentarzy: 0  
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej zaprasza na coroczne święto muzealników, które tym razem zbiegnie się z 3. edycją Festiwalu Neo Fashion Jamboree. Noc Muzeów będzie miała miejsce zarówno w Zamku książąt Sułkowskich, jak i w Starej Fabryce i przebiegnie pod hasłem Moda na Muzeum.

Program jest przygotowany w oparciu o kilka dziedzin, takich jak: projektowanie ubioru, sztuka użytkowa i wzornictwo, fotografia, rysunek, grafika oraz film. Oferta skierowana jest do grona odbiorców zainteresowanych szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Goście będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, wystawach i prezentacjach. Do uczestnictwa zaproszeni zostali projektanci, osoby współpracujące ze światowymi markami w dziedzinie marketingu i PR-u oraz rozpoznawalne nazwiska w dziedzinie fotografii, filmu czy sztuki kreowania ekspozycji. Ponadto, jak co roku, na uczestników Nocy Muzeów czekają gry i zabawy muzealne - Szycie ciucha na malucha, Po nitce do kłębka i inne.
Wizyta w Starej Fabryce będzie okazją do poznania maszyn i urządzeń służących do produkcji tkanin, pracujących dawniej w zakładach włókienniczych oraz zdobycia wiedzy jak z wełny uprząść nitkę, z przędzy wykonać tkaninę, co dzieje się z materiałem zanim trafi na półki sklepowe, jak wytwarzane są kapelusze filcowe.

Więcej
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu