Wszystkie newsy Kolejna zbiórka 'elektrośmieci'
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 03.03.2014 Komentarzy: 0  
Od 5 marca do 11 czerwca 2014 r. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, firma Biosystem S.A. przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Na terenie naszego miasta odbędzie się 30 zbiórek w wyznaczonych miejscach.

W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:
- agd, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),
- rtv (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe itp.),
- i innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych, ładowarek).

W trakcie zbiórki mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają eko-gadżety.

We wszystkich wyznaczonych miejscach zbiórka odbywa się tylko we wskazanych godzinach podanych w harmonogramie. Prosimy o przywożenie elektrośmieci w wyznaczonych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy BIOSYSTEM S.A.

W przypadku trudności z dostarczaniem dużego sprzętu (lodówek, kuchenek, telewizorów) do punktu zbiórki, można zapytać kierowcę o możliwość podjechania po sprzęt bliżej miejsca zamieszkania.

UWAGA!
W związku z przypadkami przyjmowania przez osoby postronne (tzw. złomiarzy) elektrośmieci i rozbieraniem ich na części, a później wyrzucaniem do środowiska niepotrzebnych elementów, np. obudów telewizorów, bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o odpowiedzialną postawę i dopilnowanie, aby oddawane elektrośmieci trafiły bezpośrednio do rąk kierowcy firmy BIOSYSTEM S.A., który zapewni ich transport do instalacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zbiórki elektrośmieci odbywają się w ramach organizowanej przez Urząd Miejski akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dotyczącej wiedzy o postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Akcja ma na celu kształtowanie właściwych postaw ekologicznych.

HARMONOGRAM ZBIÓREK ELEKTROŚMIECI
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu