Wszystkie newsy 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 09.01.2014 Komentarzy: 0  
Już w najbliższą niedzielę odbędzie 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze ze zbiórek oraz licytacji prowadzonych w całym kraju przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W Bielsku-Białej organizacją sztabu orkiestry, podobnie jak w latach ubiegłych zajęła się Grupa Ratownictwa PCK. Wszystkie niezbędne informacje, zarówno dla wolontariuszy oraz osób chcących wesprzeć WOŚP można znaleźć na profilu Facebook.

Program XXII Finału WOŚP w Bielsku-Białej:

11.00 - Rozpoczęcie finału WOŚP w Galerii Sfera I. Zaplanowano cykliczne pokazy i naukę pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacje sprzętu ratowniczego, sprzętu Policji oraz Straży Pożarnej. Nie zabraknie licytacji przekazanych na rzecz WOŚP gadżetów, w tym Misia Wojtka z numerem seryjnym 1.

11.00 - 16.00 - Odbędzie się akcja pobierania krwi w specjalistycznym ambulansie na parkingu za Galerią Sfera I.

17.00 - 17.30 - Przywitanie Pociągu do WOŚP na dworcu Głównym w Bielsku-Białej (w pociągu m.in. muzyka na żywo). Każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z przejażdżki pociągiem, symbolicznie wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy. Pociąg do WOŚP będzie kursował w niedzielę na trasie: Kraków - Kalwaria - Sucha Beskidzka - Żywiec - Bielsko-Biała - Andrychów - Wadowice - Kalwaria - Kraków. Pociąg wyruszy o godz. 9.00 z Krakowa.

20.00 Tradycyjne 'Światełko do nieba' odbędzie się przy Galerii Sfera I

21.00 Zakończenie Finału WOŚP 2014 r.

Imprezy towarzyszące:

12.00 - Centrum Park Brenna (muszla koncertowa) - Pokazy udzielania pierwszej pomocy i występy zespołów muzycznych.

Finał 22. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także w klubach muzycznych: RUDE-BOY, Pomarańcza, ALL STARS.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu