Wszystkie newsy Zbiórka 'elektrośmieci'
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 04.11.2013 Komentarzy: 0  
Od 13 listopada do 18 grudnia 2013 r. firma Biosystem S.A. - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci. Na terenie naszego miasta odbędą się 22 zbiórki w wyznaczonych miejscach.

W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:
- AGD, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),
- RTV (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe, itp.),
- i innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych, ładowarek).

W trakcie zbiórki, mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymają eko-gadżety.

We wszystkich wyznaczonych miejscach zbiórka odbywa się tylko we wskazanych godzinach podanych w harmonogramie. Prosimy o przywożenie elektrośmieci w wyznaczonych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy BIOSYSTEM S.A.

Istnieje również możliwość odbioru elektrośmieci sprzed posesji. Należy wcześniej poinformować o tym kierowcę. Po zakończonej zbiórce podjedzie pod wskazany adres.

UWAGA!
W związku z przypadkami przyjmowania elektrośmieci przez osoby postronne (tzw. złomiarze) i rozbieraniem ich na części, a później wyrzucaniem niepotrzebnych elementów, np. obudów telewizorów, bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o odpowiednią postawę i dopilnowanie, aby oddawane elektrośmieci trafiły bezpośrednio do rąk kierowcy firmy BIOSYSTEM S.A.

Harmonogram zbiórek
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu