Wszystkie newsy Dzieci będą pisać listy dla Ziemi
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 23.04.2013 Komentarzy: 0  
24 kwietnia na placu przy Galerii Sfera odbędzie się bielska edycja największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce - 'List dla Ziemi'. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Współorganizatorem bielskiej edycji jest Galeria Sfera.

Wielki ekologiczny event rozpocznie się w samo południe na placu przed Galerią Sfera II. Uczniowie z bielskich szkół rozpoczną pisanie listów, w których będą nawoływali dorosłych do ekologicznych działań i zachowań. Dzieci wezmą ponadto udział w zabawach edukacyjnych, takich jak eko memory, puzzle czy gra planszowa. Dodatkową atrakcją będzie krótki happening poświęcony problemom środowiska naturalnego.
Kwietniowy event to tylko część wielkiego projektu, który realizowany jest w całej Polsce. Od 15 kwietnia dzieci z ponad 350 gmin piszą w swoich szkołach listy na specjalnym ekologicznym papierze. Ich tematyka związana jest przede wszystkim z gospodarką odpadami, a zatem tematem bardzo dziś gorącym ze względu na wchodzącą w życie ustawę śmieciową.

Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym partnerem akcji są Lasy Państwowe. 'Listy dla Ziemi' oprócz Galerii Sfera wspierają: Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Zielonej Ligi, Koalicja Klimatyczna, miasta Bydgoszcz i Bielsko-Biała, warszawska Dalkia, MPO, agencja Brand Morning, Partnerstwo dla Klimatu oraz Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu