Wszystkie newsy 'Wapienicka Piątka' na 101 biegaczy
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 15.04.2013 Komentarzy: 0  
Pierwszy z biegów zaliczanych do Grand Prix Wapienicy, czyli 'Wapienicka Piątka' zgromadził w sobotę na starcie 101 zawodników. W porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to do mety dobiegło 78 biegaczy, można więc powiedzieć że następuje dynamiczny rozwój imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy wspieranej przez Gminę Bielsko-Biała.

Pogoda pokrzyżowała trochę szyki uczestnikom, którym nie udało się poprawić ustanowionego roku temu przez Macieja Bierczoka rekordu trasy - wynoszącego 16:15,8. Najszybszy w tym roku Wojciech Gajny uzyskał bowiem wynik 16:24 i jako jedyny 'złamał' granicę 17 minut. Drugie miejsce wywalczył Marek Haręża, a jako trzeci finiszował Marek Skrzyp, który jednocześnie wygrał rywalizację w kategorii specjalnej 'Mieszkańcy Wapienicy'. Najlepszą wśród pań w tej kategorii była natomiast Ewa Wolny. Nie wynik był jednak najważniejszy. Liczył się przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu i zwycięstwo ze swoimi słabościami, a skoro do mety dobiegło 100 zawodników to znaczy, że prawie wszyscy wygrali.

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:
Kobiety: Daria Madzia do lat 19, Barbara Mateja do lat 29, Anna Celińska do lat 39, Ewa Wolny do lat 49, Alicja Skóra do lat 69.
Mężczyźni: Kamil Reguła do lat 19, Wojciech Gajny do lat 29, Dawid Then do lat 39, Jan Horwat do lat 49, Andrzej Łukasik do lat 59, Stefan Sikora do lat 69, Roman Chomicki powyżej 70 lat.

Następny bieg z cyklu Grand Prix Wapienicy, czyli 6 kilometrów 'Doliną Wapienicy' został zaplanowany na 17 sierpnia, a 27 października bieg na 7 kilometrów 'Doliną Luizy' zamknie tegoroczną edycję i wtedy nastąpi podsumowani rywalizacji i rozdanie nagród dla najbardziej wytrwałych.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu