Wszystkie newsy Premiera w Teatrze Lalek Banialuka
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 19.11.2012 Komentarzy: 0  
25 Listopada br. w Teatrze Lalek Banialuka odbędzie się premiera spektaklu pt. 'Bal u Króla Lula' w reżyserii Jacka Malinowskiego.

Tytułowy Król Lul organizuje wspaniały bal, na który zaprasza wszystkich widzów. Nie obędzie się jednak bez przeszkód i psikusów tworzonych przez niesfornego, uzurpatora Morele Baksa, który za pomocą podstępu próbuje przejąć władzę w królestwie. Opozycja pomiędzy dobrotliwym władcą, a tandetnym i zwodniczym uzurpatorem stanowi oś intrygi przedstawienia. A ponieważ Królestwo Lulalii jest niczym cyrkowy świat na opak, zamieszkują je osobliwe, niepozbawione słabości postaci o stereotypowych, a jednocześnie ukazanych w krzywym zwierciadle cechach charakteru. Nic więc dziwnego, że w tym sympatycznym i nieco dziwacznym świecie nie brakuje absurdu, humoru sytuacyjnego czy śmiesznych gagów i sztuczek. Tutaj bohaterowie nie tylko porozumiewają się za pomocą wyliczanek, ale nawet się na nie pojedynkują.

Twórcą przedstawienia udało się wykreować niecodzienny, a jednocześnie ciepły, radosny i przyjazny świat, w którym wszystko jest możliwe. Liczne interakcje sprawiają, że publiczność wkracza w tę niezwykłą krainę i staje się jej częścią. Widzowie wraz z bohaterami stawiają czoło kolejnym przeszkodom, by w finale przekonać się, że pomimo różnic i sporów zawsze można doprowadzić do zgody.

Znakomite kreacje aktorskie, dowcipne i wysmakowane kostiumy i dekoracje, a przede wszystkim duża dawka humoru sprawiają, że 'Bal u Króla Lula' gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny.

Występują aktorzy: Katarzyna Pohl, Radosław Sadowski, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu