Wszystkie newsy Noc z Lutrem
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 31.10.2012 Komentarzy: 0  
W kościele ewangelickim w Bielsku-Białej odbędzie się dziś Noc z Lutrem. Spotkanie z ideami reformacyjnymi rozpocznie się od średniowiecznych zabaw. Będzie m.in. degustacja potraw, strzelanie z łuku i pisanie współczesnych tez.

Uczestnicy spotkania poprzez warsztaty, pisanie tez, muzykę i analizę konkretnych słów z Biblii będą prezentować reformację, która jako znaczące wydarzenie historyczne znalazła swoje odbicie w życiu społecznym, politycznym, kulturalnym nie tylko w czasach odrodzenia. W dniu 31 października 1517 roku Marcin Luter ogłosił swoje 95 tez, przybijając je w przedsionku kościoła w Wittenberdze.

Noc z Lutrem odbędzie się w naszym mieście już po raz czwarty. Jest to impreza otwarta, adresowana do młodzieży i dorosłych. Jej inicjatorem i organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy współpracy z parafią ewangelicką w Bielsku-Białej.

Program Nocy z Lutrem:
- od godz. 18.00, plac przed kościołem - średniowieczne animacje prowadzone przez pracownię Loricamos: spotkanie z ceramiką średniowieczną, nauka tkania na krośnie, gry i zabawy średniowieczne, strzelanie z łuku, degustacja średniowiecznych specjałów oraz średniowieczna muzyka i pisanie współczesnych tez,
- godz. 21.00 - 23.00, kościół - młodzieżowe nabożeństwo reformacyjne połączone z Wieczerzą Pańską. Rozważanie: ks. Grzegorz Giemza, prowadzenie muzyczne: zespół Projekt.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu