Wszystkie newsy Muzyczne wydarzenie roku w Bielsku-Białej
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 23.06.2012 Komentarzy: 0  
Starania, aby wystąpił w Bielsku-Białej trwały 10 lat - wreszcie przyjeżdża! Po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi jeden z najwybitniejszych jazzowych gitarzystów świata - Pat Metheny.

Pat Metheny to wybitny amerykań­ski gitarzysta jazzowy i kompozytor. Artysta występuje także w wielu przedsięwzięciach muzycznych, w duetach, w innych formacjach, a także w projektach solowych, nie tylko jazzowych. Współtworzył projekty muzyczne z argentyńskim artystą Pedro Aznarem, ikoną muzyki pop - Davidem Bovie, norweską wokalistką Silje Nergaard, izraelską pieśniarką Noą czy z Anną Marią Jopek.

Jego styl łączy elementy progresywnego i współcze­snego jazzu, post-bopu oraz rodzajów muzycznych określanych jako jazz latin i jazz fusion. Pat Metheny ma na swoim koncie trzy złote płyty i 19 prestiżo­wych nagród Grammy.

27 czerwca o godz. 20.00 w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej wystąpi Pat Metheny Unity Band w składzie: Pat Metheny - gitara, Chris Potter - znakomity saksofonista znany z występów na Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej, Antonio Sanchez - perkusista współpracujący m.in. z Chickiem Coreą i Ben Williams - bas.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu