Wszystkie newsy Ruszyły prace na Dębowcu
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 23.02.2012 Komentarzy: 0  
Kończy się pierwszy etap zagospodarowania stoków Dębowca. Wykarczowano już drzewa i krzewy na obszarze 7 hektarów góry. Lada moment powinien rozpocząć się przetarg, który wyłoni wykonawcę infrastruktury rekreacyjnej. Wykarczowany stok Dębowca jest namacalnym dowodem na to, że rozpoczęły się prace związane z budową nowoczesnej bazy narciarskiej dla mieszkańców Bielska-Białej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze końcem 2012 roku na Dębowcu powstaną dwie trasy narciarskie. Pierwsza z nich, o długości około 600 metrów, obsługiwana będzie przez czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Dolna stacja kolejki usytuowana będzie nieopodal ulicy Karbowej.
Druga trasa, zlokalizowana w górnej partii stoku, będzie pełniła funkcję szkoleniową dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Do obsługi tej trasy przewidziano sezonowy, demontowany orczyk o długości około 84 metrów.

Obie trasy będą posiadać instalację do naśnieżania oraz sztuczne oświetlenie. W dolnej części głównego stoku przewidziano instalacje przeszkód snowboardowych typu rail, box, drop, jib.

Ponieważ stok Dębowca jest inwestycją mającą funkcjonować przez cały rok zaprojektowano również szereg atrakcji letnich. W północnej części trasy głównej będzie miało miejsce pole gier rekreacyjnych o wymiarach 24x15 m. Powyżej stacji dolnej zaprojektowano kolejną atrakcję - nowoczesny park linowy zawierający trasy wspinaczkowo-zręcznościowe o różnych stopniach trudności. Na polanie Dębowca, w pobliżu projektowanej stacji górnej oraz istniejącego schroniska turystycznego zaprojektowano plac zabaw dla dzieci oraz ścianki wspinaczkowe.

Zagospodarowanie stoków Dębowca ma pochłonąć blisko 40 mln złotych. Większość środków na ten cel pochodzi z dotacji unijnych.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu