Wszystkie newsy 'Piękno dotyku' w Muzeum Techniki i Włókiennictwa
 wysłany przez: mm, zaakceptowany przez admin dn. 03.02.2012 Komentarzy: 0  
Wystawa 'Piękno dotyku' prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1/1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.
Prezentowana po raz pierwszy w naszym Muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym sposób postrzegania świata 'przez dotyk', jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej.
Wystawa jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, daje możliwość 'odbioru sztuki' osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.
Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m. in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.
'Piękno dotyku' zaprasza do integracji osób widzących i niewidzących poprzez ekspozycję dzieł, których 'nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć'.
Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce. Potrwa do 15 kwietnia 2012 r.
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu