Wszystkie newsy Zadymienie na osiedlu Śródmiejskim
 wysłany przez: MiR, zaakceptowany przez admin dn. 31.10.2011 Komentarzy: 0  
Kliknij, żeby powiększyć31 października 2011 po godz. 11.00 oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w bloku mieszkalnym przy ulicy Dmowskiego 15 w Bielsku-Białej.
Na miejsce akcji skierowano kilka samochodów: GBA, 2 średnie, 1 ciężki, drabinę oraz samochód operacyjny. Powodem zadymienia na piątym piętrze bloku mieszkalnego był pozostawiony bez dozoru posiłek. Właścicielce mieszkania udzielono pierwsze pomocy medycznej, podano tlen oraz zabrano do szpitala przy ul. Wyspiańskiego w celu przeprowadzenia badań.

Straż Pożarna apeluje aby w okresie wzmożonego dogrzewania mieszkań w sezonie zimowym wzmóc czujność, nie domykać szczelnie wszystkich okien (pozostawiać mikrouchyły), a także wyposażyć mieszkania w czujniki dymu i czadu. Nie należy pozostawiać mieszkań bez opieki rodziny czy sąsiadów.

Niestety dość często w piecach zamiast węgla lądują śmieci. - Byliśmy świadkami, jak do spalenia były przygotowane pocięte opony. Ponoć świetnie się to pali, ale przy okazji wydziela mnóstwo toksycznych dioksyn mówią oficerowie PSP. Za spalanie śmieci grozi mandat w wysokości 500 zł bądź skierowanie na rozprawę sądową. Sąd może wyznaczyć karę nawet dziesięciokrotnie wyższą.

Tym razem zadymienie okazało się niegroźne, zakończyło się na strachu i wietrzeniu mieszkania, lokatorka ocaliła życie. A jak będzie w innych przypadkach? To zależy od nas samych...
Łącznie komentarzy ( 0 )© 2000 - 2018 INFOTECH, Designed by LABMATIC Redakcja serwisu